Епіляція та депіляція ▷ в чому різниця

Різниця між поняттями "епіляція" та "депіляція" насправді досить проста.
Депіляція – це видалення видимої надшкірної частини волосся.
Епіляція - це видалення волосся з коренем або шляхом руйнування волосяної цибулини.
Тобто, кажучи простими словами, різниця між депіляцією та епіляцією полягає вона в тому, що одна процедура передбачає вилучення волосся з коренем, а друга лише частково.
Епіляція та депіляція в чому різниця
Сьогодні здається, що видалення волосся для естетики (депіляція або епіляція) – це нововведення сьогодення, процедура, якій максимально декілька десятиліть. Однак, перші згадки про подібні сеанси датуються аж першим століттям до нашої ери та пов'язані з ім'ям Клеопатри. Втім, напевно, про видалення волосся на тілі знали й раніше. У ті часи в ході були віск, бронзові щипчики (прабабусі сучасних пінцетів) та засоби на основі кореня бреонії. Сьогодні бажаючи позбутися волосся можуть вибрати не тільки різні засоби для видалення волосся, але різні процедури для цього - епіляцію та депіляцію.

Як же казати правильно: епіляція чи депіляція

Іноді серед наших клієнтів ми чуємо питання: шугарінг – це епіляція чи депіляція? Чи, наприклад, коли видаляють волосся електроепілятором, чи лазером – що це? Як правильно казати: епіляційний чи депіляційний крем? Тож, якщо ми усвідомили різницю між цими двома підходами до позбавлення від небажаного волосся, то, швидше за все, тепер ви й самі зможете означити, які з відомих методів відносяться до депіляції, а які – до епіляції.

Отже, до способів депіляції належать:
гоління;
шугаринг та ваксінг;
хімічна депіляція (за допомогою спеціальних засобів – кремів, гелів, лосьйонів, які переважно містять диметилсульфаксид).

До епіляції, відповідно, відносяться всі процедури, які дозволяють видаляти волоски з корінням, а це:
лазерна епіляція;
електроепіляція;
елос-епіляція;
фотоепіляція.
різниця між епіляцією та депіляцією

Переваги та недоліки депіляції

Попри існування процедури епіляції, багато людей віддають перевагу депіляції, тож давайте розглянемо, чим приваблива ця процедура.

Переваги депіляції
Серед переваг можна назвати простоту даного методу, та невеликий час проведення самої процедури. Зробити депіляцію за допомогою бритви можна швидко та легко, хоча у випадку з кремом доведеться трохи почекати.

Придбати засоби для депіляції можна в будь-якому магазині неподалік вашого будинку, та й коштують вони відносно недорого.

Простота і дешевизна даного способу видалення волосся, ось що робить його досі актуальним. Проте недоліків в цьому методі набагато більше.

Недоліки депіляції
Одним з головних недоліків депіляції є неможливість отримати тривалий ефект гладкої шкіри. Справа в тому, що фолікул волосся, не будучи пошкодженим або знищеним, продовжує активно розвиватися. В результаті, вже за кілька днів на місці депіляції з'являються нові невеликі волоски. Видалити їх вкрай складно через їхні малі розміри, проте вони помітні й створюють неприємні відчуття.

Іншим мінусом депіляції є вросле волосся, яке легко виникає на шкірі при домашньому видаленні волосся. До того ж, на шкірі може виникнути ще й подразнення, з яким борються багато людей, які віддають перевагу депіляції.
Переваги та недоліки депіляції

Переваги та недоліки епіляції

Все більше жінок та чоловіків сьогодні віддають перевагу саме епіляції й на те є свої причини.

Переваги епіляції
Епіляція забезпечує тривалий ефект (дивіться малюнок вище), що дозволяє на довгий час забути про ті незручності, які приносять зайві волоски на тілі. Залежно від обраного способу епіляції ефект може зберігатися роками. Наприклад, пройшовши курс лазерної епіляції, ви можете попрощатися із зайвими волосками на тілі на термін до 5 років. Проте варто враховувати, що кожен організм унікальний і в деяких випадках ефект гладкої шкіри може тривати ще й довше.

Сам процес епіляції не викликає неприємних відчуттів і не залишає на шкірі подразнення, що також є безперечним плюсом даної процедури. Сьогодні епіляція - це доступний спосіб позбутися волосся на обличчі та тілі, адже косметологічні кабінети та клініки, які проводять цю процедуру, відкриваються навіть у невеликих містах.

Недоліки епіляції
Недоліків у сучасних методів епіляції практично немає. До них можна віднести вартість процедури та необхідність відвідувати кабінет косметологічної клініки для проходження самої процедури, проте, враховуючи ефект, що отримується, ці недоліки є зовсім незначними або навіть тими що їх і нема коли врахувати вартість процедури епіляції у довгостроковій перспективі. Також, далі ми біль детально розберемо, що дешевше - епіляція чи депіляція.
Переваги та недоліки епіляції

Що краще - епіляція чи депіляція?

Вибір залежить від особистих переваг, фінансових можливостей, та медичних протипоказань. А буває і так, що для видалення волосся з різних ділянок шкіри доцільно поєднувати декілька методів. І все ж таки все більше жінок та чоловіків сьогодні віддають перевагу саме епіляції і ось чому.

Дехто воліє частіше робити депіляцію, оскільки вважає процедури епіляції дорожчими за вартістю. І дійсно, якщо рахувати вартість за ціною за однієї процедуру, то епіляція виходить суттєво дорожче за депіляцію. Проте, якщо розрахувати вартість та порівняти результат у довгостроковій перспективі, то ціна на епіляцію вже не здасться такою великою, а досить часто у сумі навіть дешевша. І це вже не кажучи про витрачений час та комфортність самих процедур.

Річ у тім, що різні ефективні та безпечні креми для депіляції коштують аж ніяк не дешево, а потрібно їх досить багато, адже депіляцію потрібно проводити часто та регулярно. Якщо ж віддавати перевагу станкам для бритв, то їх вартість також не можна назвати замаленькою, адже ціна одного хорошого леза може легко становити декілька сотень гривень, або навіть більше. Користуватися таким лезом можна не більше одного місяця, а дерматологи й зовсім не рекомендують станки для бритв через те, що ними легко поранитися та вони викликають подразнення.

У результаті на чаші терезів стоїть, як приклад, курс процедур лазерної епіляції або щомісячна купівля різних засобів для депіляції. Зважуючи всі за та проти, також, враховуйте, що після лазерної епіляції ви зможете забути про небажані волоски на тілі на кілька років. У разі ж депіляції волосся не перестає рости і вам буде потрібно регулярно купувати різні засоби для регулярного проведення процедури, терпіти подразнення та незручності, пов'язані з маленькою "щетинкою", яку важко видалити.
Тож, дізнавшись, чим відрізняється епіляція від депіляції, кожен має зробити свій власний вибір, але ми все ж таки радимо хоча б раз скористатися послугою лазерної епіляції. Спробуйте провести її на невеликій зоні, наприклад - на пахвових западинах. Обіцяємо, що після того, як ви отримаєте бажаний результат, ви назавжди відмовитесь від станків для бритв та кремів для видалення небажаного волосся на тілі!

Скористайтеся можливістю отримати спеціальні цінові умови від нашої клініки. Посилання на знижку - нижче ↓